Recipe Image
Riešutų kremas

Riešutų kremas

Riešutų kremas, arba sviestas, gardus iš įvairių riešutų. Mums skaniausias lazdynų, antroje vietoje - uzbekiškų žemės riešutų, toliau eina migdolų ir anakardžių riešutų kremas.
Mes riešutų sviestą tepame ant duoniukų (dažniausiai grikinių) su šiek tiek medaus, kartais pagardiname riekelę banano, avižinę košę, jogurtą, kokteilius.

Gamyba

Pasirinktus riešutus gerai nuplauname ir dedame į orkaitę, įkaitintą iki 170oC su įjungtu ventiliatoriumi. Paliekame orkaitę šiek tiek pravirą – taip greičiau išgaruos drėgmė. Kai riešutai išdžiūva ir pradeda skrusti, uždarome orkaitę. Nuolat prižiūrėdami ir vis pamaišydami skrudiname, kol šiek tiek paruduos. Neperskrudinkite!
Jei gamybai pasirinkote žemės riešutus su luobelėmis (būtent tokius ir rekomenduojame naudoti), tuomet paskrudinus reikia pašalinkite luobeles – tiesiog patrinti tarp rankų. Nuo lazdyno riešutų luobeles taip pat galite pašalinti, bet tik šiek tiek, nebūtina nulupti visų iki galo.
Riešutus sumalame smulkintuvu iki norimo skystumo.Jeigu Jūsų smulkintuvas ne itin galingas, saugokite jį nuo perkaitimo – malkite per kelis kartus, nedideliais kiekiais.